راهکارهای بهینه سازی نرخ تبدیل چیست؟ (بخش اول)
راهکارهای بهینه سازی نرخ تبدیل چیست؟ (بخش اول)

راهکارهای بهینه سازی نرخ تبدیل چیست؟ (بخش اول)، راهکارهای بسیاری برای افزایش نرخ تبدیل جود دارد که در ادامه به طور مفصل بررسی خواهیم کرد.

۱- تغییر ارزش‌های پیشنهادی به مشتری

بهترین راه برای بهبود نرخ تبدیل، تغییر پیشنهاد شما است. اگر آنچه ارائه می دهید ارزشمند نباشد یا گران باشد یا حتی به صورت خوبی ارائه نشود، مورد توجه قرار نمی‌گیرد. حتی می‌توانید امکاناتی را به سایت خود اضافه کنید تا آن را جذابتر کنید.

برای مثال WordStream توانست با اضافه کردن ابزار رایگان AdWords Performance Grader نرخ تبدیل خود را تا حد زیادی افزایش دهد.

۲- صفحه  فرود خود را برای تبدیل مورد نظر بهینه کنید

زمانی که مطمئن شدید خدمات و پیشنهادات شما برای مخاطبان ارزشمند است باید صفحه فرود را برای افزایش نرخ تبدیل بهینه کنید. چند روش ساده جهت بهینه سازی نرخ تبدیل به صورت زیر است:

  • مطمئن شوید از عناوین و توضیحات جذاب که به خوبی ارزش محصول یا خدمات و … را بیان می‌کند استفاده کرده‌اید.
  • از عناصر بزرگتر  برای دکمه‌ها و … با کنتراست رنگی بالاتر استفاده کنید تا توجه مخاطب را جلب کند.
  • عناصر مهم را در قسمت‌های بالای صفحه فرود قرار دهید.
  • از تصاویر باکیفیت و جذاب استفاده کنید.
  • استفاده از ویدئو در صفحه فرود می‌تواند بسیار مفید باشد.
  • صفحه فرود را برای موبایل بهینه کنید.

۳- سرعت سایت را افزایش دهید

درست است که زیبایی و جذابیت سایت از اهمیت بسیاری برخوردار است اما سرعت بارگذاری سایت نیز بسیار مهم است. اگر سرعت بارگذاری صفحات سایت شما بسیار طولانی شود قطعا کاربرانی که وارد سایت می‌شوند منتظر نمی‌مانند و از سایت خارج می‌شوند. سعی کنید بین سرعت و ظاهر سایت تعادل برقرار کنید.

۴- از کال تو اکشن CTA استفاده کنید

سعی کنید در سایت خود از CTA استفاده کنید بخصوص در صفحات پربازدید و کاربران را به صفحات هدف هدایت کنید. برای مثال ممکن است بیشترین بازدید سایت شما مربوط به مقالات وبلاگ باشد شما می‌توانید به کمک بنرها یا همان کال تو اکشن کاربر را به صفحات فرود موردنظر هدایت کنید.

نکته مهم این است سعی کنید از CTA در اوایل صفحه خود استفاده کنید زیرا احتمال اینکه کاربر تا انتهای صفحه شما اسکرول کند یا تمام مقاله شما را مطالعه کند تا CTA انتهای صفحه را ببیند کم است.

طبق بررسی‌های انجام شده CTAهای مبتنی بر متن نرخ تبدیل بالاتری دارند به همین دلیل بهتر است از این نوع کال تو اکشن غافل نشوید.

۵- ریتارگتینگ بازدید کنندگان قدیمی سایت

بازدیدکنندگان قدیمی وب سایت خود را فراموش نکنید. این افراد می‌توانند به مشتریان شما تبدیل شوند. برای جذب دوباره بازدیدکنندگان قدیمی روش‌های بسیاری وجود دارد. برای مثال شما می‌توانید یک محتوای جذاب شامل تصویر و متن را در سایر وب سایت‌هایی که نرخ تبدیل بالا دارند قرار دهید و علاوه بر مخاطبان قدیمی مخاطبان جدید نیز جذب کنید.