راهکارهای بهینه سازی نرخ تبدیل چیست؟ (بخش دوم)
راهکارهای بهینه سازی نرخ تبدیل چیست؟ (بخش دوم)

راهکارهای بهینه سازی نرخ تبدیل چیست؟ (بخش دوم)، بهینه سازی نرخ تبدیل مهم است زیرا به شما امکان می‌دهد هزینه‌های جذب مشتری را کاهش دهید. با بهینه سازی نرخ تبدیل می‌توانید درآمد از هر بازدید کننده را افزایش دهید ، مشتریان بیشتری به دست آورید و تجارت خود را توسعه دهید. در ادامه به بررسی ادامه راهکارهای بهینه سازی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

۶- بهینه سازی مقالات وبلاگ

پست‌هایی که بازدید بالا ولی نرخ تبدیل کمی دارند را شناسایی کنید. سپس سعی کنید آنها را بهینه کنید. بهینه‌سازی مقالات ممکن است متفاوت از یکدیگر باشند ولی بهترین نمونه پست‌هایی است که بازدید بالا و نرخ تبدیل بالا دارند.

سعی کنید محتوای مقالات را جذاب و مرتبط با جستجوی کاربر بنویسید. از CTA در متن مقالات استفاده کنید. تصاویر باکیفیت، محتوای ویدئویی و … در وبلاگ خود قرار دهید و برای مطالعه مطالب مرتبط و بیشتر لینک‌های مرتبط را در پست قرار دهید.

یک روش دیگر این است که سعی کنید پست‌هایی که ترافیک بالا دارند را پیدا کنید. سپس سعی کنید نرخ تبدیل این پست‌ها را افزایش دهید. برای مثال می‌توانید با قرار دادن CTA کاربر را به صفحه فرود موردنظرتان هدایت کنید. یا در همان پست کاربر را ترغیب به پر کردن فرم نظرسنجی و … کنید.

۷- روی لندینگ پیج‌ها A/B تست انجام دهید

صفحات فرود مهمترین صفحات یک سایت هستند زیرا در این صفحات ممکن است lead ها به مشتری تبدیل شوند. کافیست تجربه کاربری خوبی در لندینگ برای کاربر ایجاد کنید و کاربر را به درون قیف فروش هدایت کنید. با توجه به اینکه صفحات فرود مهم هستند بهتر است برای بهینه سازی نرخ تبدیل روی المان‌های مختلف این صفحات A/B تست انجام دهید. برای اینکه نتیجه A/B نتیجه‌بخش باشد بهتر است معیار شما بزرگ باشد. برای مثال باید بازدیدهای صفحه شما بالا باشد.

یک نکته مهم این است که شما باید در تاریخ‌های مختلف A/B تست خود را دوباره و دوباره امتحان کنید زیرا نتایج ممکن است در تاریخ‌های مختلف متفاوت باشد. در نهایت اگر به درستی تست را انجام دهید پس از مدتی می‌توانید تغییراتی در صفحات خود اعمال کنید که باعث بهینه سازی نرخ تبدیل شود.

۸- برای صفحات با نرخ تبدیل بالا از امکان چت آنلاین استفاده کنید

در صفحاتی که نرخ تبدیل بالایی دارند ممکن است سوالات بسیاری برای مشتریان ایجاد شود بهتر است در این صفحات برای مخاطبان امکان چت آنلاین ایجاد کنید و در صورت دریافت یک سوال از طرف یک مخاطب به سرعت پاسخ آن را بدهید. البته بهترین حالت این است که تمامی صفحات سایت شما امکان چت آنلاین داشته باشد و سایر روش‌های ارتباطی را نیز در اختیار مخاطبان خود قرار دهید تا بهترین روش مناسب جهت ارتباط با شما را انتخاب کنند.

۹- در پست های بلاگ از Pop up استفاده کنید.

در صفحاتی که بازدید بالایی دارند از  Pop upها استفاده کنید.   Pop up می‌توانند نرخ تبدیل را تا حد زیادی افزایش دهند. به کمک یک   Pop up در صفحات بلاگ پست یا سایر صفحات می‌توانید توجه مخاطب را جلب کرده و او را به لندینگ موردنظر هدایت کنید. البته نحوه طراحی   Pop up به طوریکه جذاب باشد و در هدف کاربر اختلالی ایجاد نکند بسیار مهم است.

طبق یک مطالعه که توسط سایت Hubspot  انجام شده است  Pop up‌ها نسبت به CTAها می‌توانند نرخ تبدیل را تا ۱۹۲%  نیز افزایش دهند.