ابزارهای بازاریابی دیجیتال

تمامی عناصر و بخش‌های مهم بازاریابی دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) برای شما به صورت مختصر و مفید عنوان شده است ، که دراین مقاله به طور تقریبی به تعریف و کارایی همه این عنوان ها می پردازیم.

ابزارهای بازاریابی دیجیتال

بازاریابی موتور جستجو ( SEM ) چیست؟

ابزارهای بازاریابی دیجیتال

بهینه سازی موتور جستجو (سئو) در دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال، یکی دیگر از راه های دیجیتال مارکتینگ سئو همان بخش مورد علاقه تمامی صاحبان وب و صاحبان مشاغل است. بازاریابی موتور جستجو ( SEM ) یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ است. sem برای افزایش میزان دیده شدن یک وب سایت در نتایج موتور جستجو ( SERPs ) استفاده می‌شود.

سئو

سئو یکی از بهترین روش های جذب مشتری برای کسب کار شماست. بهبود سئو می تواند از راهکار های عالی در بازاریابی خدمات شما باشد. سئو سایت یا به عبارتی Search Engine Optimization یا همان SEO  به معنی بهینه سازی کردن وب سایت برای به دست آورن رتبه و رنک در برگه نتایج جستجو یا همان  SERP  می باشد.

مهم بودن بازاریابی موتور جستجو

بازاریابی موتور جستجو به یک استراتژی مهم بازاریابی آنلاین برای افزایش دستیابی (دیده شدن) به یک شرکت تبدیل شده است. دلیل این امر افزایش تعداد مشتریان و افرادی که در حال خرید و یا تحقیق درباره محصولات آنلاین هستند، می باشد.

بازاریابی محتوا در دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوا، یک رویکرد استراتژیک برای بازاریابی است که روی تولید و توزیع محتوای با ارزش تمرکز دارد. به واسطه این رویه می‌توانید یک مخاطب از پیش تعریف شده را جذب و او را کنار خود حفظ کنید. در مرحله بعد فرآیند بازاریابی محتوایی، لازم است که فرد جذب و حفظ شده را به واسطه راهکارهایی به یک مشتری سودآور تبدیل کنید. همیشه باید در نظر داشته باشید که بازاریابی محتوا یک فرآیند بلند مدت است.

بازاریابی درون گرا یا بازاریابی ربایشی

اصطلاح بازاریابی درونگرا یا بازاریابی جاذبه‌ای یا Inbound Marketing یکی از اصطلاحات در بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ است. بازاریابی درونگرا شکلی از بازاریابی است که در آن گفتگوی مخاطب با کسب و کار یا برند، از طرف مخاطب آغاز می‌شود. مهم است بدانیم که اصطلاح بازاریابی درونگرا یا Inbound Marketing نخستین بار در سال ۲۰۰۵ توسط برایان هالیگان به کار برده شد.

بازاریابی ویروسی ( viral marketing ) چیست؟

از دیگر ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی ویروسی است. بازاریابی ویروسی عبارت است از امکان ایجاد علاقه و فروش بالقوه یک برند یا محصول، از طریق پیام هایی که مانند ویروس پخش می شود به عبارت دیگر به سرعت و از شخصی به شخص دیگر. دلیل ویروسی بودن آن سهولت در پخش و اشتراک است. از طرف دیگر یک کمپین ویروسی موفق می تواند برای نتایج نام تجاری شما معجزه کند.

تبلیغات در گوگل (Google AdWords) چیست ؟

یکی از این آمار ترافیک وب سایت شماست. یعنی در یک دوره مشخص ، چند تا کاربر وارد وب سایت شما شده‌اند، چند صفحه از وب سایت شما را دیده‌اند، و در کل چقدر زمان در وب سایت شما سپری کرده‌اند. معمولا صفحه اول نتایج گوگل به عنوان نتایج برتر شناخته می‌شود. هر چه از رنگ و از صفحه اول دورتر باشید، میزان ورودی شما هم کمتر می‌شود. با استفاده از تبلیغات در گوگل ، خیلی راحت می‌توانید برای کار خودتان تبلیغ کنید، همچنین ورودی زیادی بگیرید و در صفحه اول گوگل باشید.