استراتژی دیجیتال مارکتینگ

اگر شاخصه‌ هدفمندی در تبلیغات وجود نداشت ، همچنان باید شاهد تبلیغات گسترده بی‌هدف می‌بودیم. در بازاریابی digital تعاریف بسیاری مطرح شده که همگی سعی می‌کنند تا شما بهتر بازار هدف و مخاطبین هدف خود را پیدا کرده و هوشمندانه آن ها را نسبت به کسب و کار خود آگاه کنید.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

استراتژی دیجیتال مارکتینگ

هر کاری اصولی دارد و دیجیتال مارکتینگ هم از این قاعده مستثنی نیست ، پس شما در ابتدا باید با اصول دیجیتال مارکتینگ آشنا شوید.

موفقیت در دیجیتال مارکتینگ با سه کلید اساسی

مدیریت ارتباط با مشتریان را در انواع مختلفی از کانال ها

خودتان را به تعداد خاصی از کانال های دیجیتال محدود نکنید. همواره سعی کنید از مزایا و قابلیت های کانال های گوناگون استفاده نمایید.

تعامل با مشتریان به صورت پویا

یکی از مهم ترین فواید دیجیتال مارکتینگ کمک به بهبود ارتباطات موثر با مشتریان است. در ارتباط با مشتریان همیشه پیش قدم باشید و سعی کنید با درک درستی از تمایلات و خواسته های شان ، با پیشنهاد های به موقع آن ها را غافلگیر کنید.

استخراج ارزش های پنهان در دل داده های عظیم

شاید بتوان گفت مهم ترین بخش دیجیتال مارکتینگ مربوط به تجزیه و تحلیل داده های به دست آمده می باشد. در حقیقت همین بخش ، تفاوت اصلی بازاریابی دیجیتال با روش های سنتی محسوب می شود. از تحلیل درست داده های عظیم برای اتخاذ تصمیم های بهتر استفاده کنید. همچنین با پی بردن به ارزش نهفته در اطلاعات به دست آمده ، سرعت تصمیم گیری خود را نیز بهبود ببخشید.

کانال های دیجیتال مارکتینگ

شبکه‌های اجتماعی ، اینترنت و اپلیکیشن‌های موبایل بالاترین جایگاه را دارند. امروزه موبایل مارکتینگ یکی از حوزه های قدرتمند در بازاریابی آنلاین به حساب می آید. هم ‌اکنون باید بر کانال‌های ارتباطی آینده سرمایه‌گذاری کنید تا از این روند عقب نمانید.

4 مورد که از ابزارهای گرافیکی که باید آشنایی کافی را با آن ها داشته باشید:

با برنامه نویسی آشنا باشید

همیشه به روز باشید

به دنبال یادگیری بیشتر باشید

در استفاده از ابزارها و پلتفرم‌های دیجیتال مارکتینگ مهارت پیدا کنید

نمونه ایی کوچک از تولید درآمد در بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ

با توجه به اهداف و استراتژی بازاریابی سازمان ، بازاریابان می توانند به وسیله کانال های رایگان و پرداختی در دسترس خود از یک کمپین بزرگتر حمایت کنند. به عنوان مثال تولید کننده محتوا می تواند یک سری پست برای وبلاگ تهیه کند. برای کتاب الکترونیکی جدیدی که شرکت به تازگی منتشر کرده است ، مشتری ایجاد کند. سپس مدیر شبکه های اجتماعی شرکت می تواند این پست ها را از طریق تبلیغ پولی یا انتشار در اکانت های شبکه های اجتماعی خود شرکت تبلیغ کند. در نهایت بازاریابان ایمیلی می توانند کمپین ایمیل مارکتینگ برای کسانی که اطلاعات بیشتر در مورد کتاب الکترونیکی را از سایت دانلود کرده اند راه بیاندازند.