اهمیت بازریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ

در کل دنیا Digital marketing به عنوان یکی از روش های پرطرفدار است. این نوع بازاریابی و استفاده از اصول و راه کارهای آن می تواند باعث رشد کسب و کارها شما شود.

اهمیت بازریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ

اما با توجه به توسعه فناوری اطلاعات طی سال های اخیر، افزایش متوسط زمان آنلاین بودن کاربران و همچنین استفاده گسترده از موبایل و افزایش ضریب نفوذ اینترنت در جهان امروزه دیجیتال مارکتینگ به عنوان یک دانش و تخصص مستقل مورد توجه قرار می‌گیرد.

اهمیت بازریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال

حتما از تعداد افرادی که از موبایل های خود برای انجام کارهای روزمره شان استفاده می کنند خبر دارید.

امروزه هر نفر از اعضای یک خانواده حتما مجهز به یک گوشی تلفن همراه هوشمند هستند. با گسترش شبکه های اجتماعی و میزان محبوبیت آن ها در کشور ما هم استفاده از تلفن های همراه هوشمند در کشور ما چندین برابر شد.

مشتریان دنبال اطلاعات هستند یعنی چی؟

در سال‌های گذشته ، رقابت بازار نسبت به الان خیلی کمتر بوده ، یعنی یک محصول را یک یا نهایتا دو شرکت تولید می‌کردند. این در مورد خدمات هم صدق می‌کند. به همین دلیل مشتریان گزینه‌های زیادی نداشتند و ناچار به خرید بودند. ولی الان ممکن است یک محصول یا یک سری خدمات را بیش از 10 مجموعه ارائه بدهند و به همین دلیل است که مشتریان قبل از اینکه خریدی انجام بدهند ، تحقیق می‌کنند تا اطلاعات جامعی را بدست آورند.

اطلاعاتی مثل:

قیمت کدام مناسب‌تر است ، خدمات پس از فروش کدام مجموعه بهتر است و دقیقا همینجاست که دیجیتال مارکتینگ معنای خود را پیدا می کند.

ابزارها و تکنیک‌هایی که دیجیتال مارکتینگ پیشنهاد می‌دهد این توانایی را به شما می‌دهد که با استفاده از پلتفرم‌های مختلف (مثل شبکه‌های اجتماعی، ایمیل، تبلیغات در گوگل و …) هم تبلیغات کنید و هم اطلاعات زیادی به مشتریان بدهید تا به شما اعتماد کنند.

خلاصه گویی چرا دیجیتال مارکتینگ؟

دیجیتال مارکتینگ ، شرایط برابر برای بازاریابی آنلاین فراهم می‏ کند.

دیجیتال مارکتینگ مقرون به صرفه‏ تر از بازاریابی سنتی است.

دیجیتال مارکتینگ قابلیت بالاتری برای افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری وفادار دارد.

دیجیتال مارکتینگ منجر به درآمد بیشتر می شود.

دیجیتال مارکتینگ موجب تسهیل تعامل با مخاطبان هدف می شود.

شرکت دیجیتال مارکتینگ

شما می توانید بازاریابی داخلی را خودتان انجام دهید. اگر نمی‌خواهید پول زیادی را برای یک دوره دیجیتال مارکتینگ یا شرکت های بازاریابی اینترنتی خرج کنید، کتاب‌های دیجیتال مارکتینگ را نیز با نرخ بسیار ارزان ‌تری خریداری کرده و شروع به خواندن آنها کنید. کتاب ها دانش عملی زیادی به شما نمی دهند، اما ابزاری عالی برای شروع سفر بازاریابی دیجیتال شما هستند.می‌توانید یک کتاب بازاریابی دیجیتال کامل بخرید که بازاریابی دیجیتال را پوشش می‌دهد. هدف ارتقای کسب و کار، برندسازی، ایجاد وفاداری مشتری و افزایش فروش از طریق تلاش های بازاریابی دیجیتال است. این امر با استفاده از فناوری های دیجیتالی قابل اندازه گیری، هدفمند و تعاملی انجام می شود.